top of page

“Nejstarší a největší výrobce velocipedů v Rakousku-Uhersku, založeno v roce 1889 “

Styria Fahrradwerke, Joh. Puch & Comp

Styria - Globus 1910

Globus vollscheibe

   V roce 1896, Johann Puch hledá vzhledem k potřebným investicím na rozširování firmy “Styria“ nového partnera, kterým se stal německý Bielefelder Maschinenfabrik, dříve známého jako Dürkopp. Netrvalo dlouho a již v roce 1897 Bielefelder Maschinenfabrik kvůli vlastnění většího podílu akcií nechal odejít z firmy hlavní Puchův management a poté odchazí i sám Johann Puch, který zakládá svou novou firmu “Styria Originál“ a tím dochází k rozporům mezi firmou “Styria“ a “Styria Originál“. Po skoro ročním rozporu byla firma “Styria Originál“, přejmenována na “Johann Puch - Erste Steiermärkische Fahrrad-Fabriks-AG in Graz.

   Je důležité si povšimnout, že po desetiletí bylo používáno u obou konkurenčních firem jméno Puch, což vytvářelo ve své době velké zmatení.

Styria vintage bicycle

Dobová fotografie s majitelem Styria Globus

Styria Waffenrad
Styria Globus 1910 | Waffenrad

Katalog Styria z roku 1912

  V roce 1901 Johann Puch patentoval svůj první plný převodník s bohatým zdobením a tím nastolil novou éru v cyklistice, která je dnes symbolem Rakouska-Uherska.

 

  Samozřejmě i Styria Fahrradwerke, Joh. Puch & Comp. zdobila jízdní kola těmito nadhernýmy převodníky, jak je vidět i na tomto modelu Globus, na kterém je dochován originální lak a nikl.

Waffenrad

1910 -  Styria Globus  

Kotva Kontakt
Anchor 1
bottom of page