top of page
Kotva Kontakt

“V jednoduchosti je krása".

Přes renovace historických letadel Supermarine Spitfire a starých motocyklů jsem se vrátil do kolébky, kde tento vývoj odstartovala právě cyklistika. V jednoduchosti je krása a ‘velociped‘ je jeden z nejdokonalejších vynálezů, který změnil svět, aspoň tedy pro mě. Spojil lidi, vytvořil nový sport a přispěl k vývoji techniky jak ve vzduchu, tak i na zemi. Kolo má dnes skoro každý a je úžasným sportovním nástrojem a dopravním prostředkem.

Historická kola mají v sobě tajuplné kouzlo, které se dochovalo dodnes, díky pravým nadšencům, kteří udržuji tuto nádhernou atmosféru živou.

Ve sběratelství historických kol pokračuji po mých předcích a ve volném čase se věnuji jejich renovacím stejně tak, jako badatelství a fotografování. Rád bych touto cestou podpořil sektor starých velocipedů a sdílel informace o kolech z naší soukromé sbírky, které se snažíme zachovat v jejich originálním stavu a pokud to již není možné, zachránit aspoň jejich stav v rámci možností. 

Těším se s vámi na viděnou zpátky v čase.

S pozdravem Eddie

Létající kolo - Flying bicycle - Vintage Bicycle - Tleskac - Zahada Hlavolamu - Jaroslav Foglar - Rychle Sipy - Jezek v kleci - Renovace Historickych kol
Anchor 1
bottom of page