top of page

Premier Britannia - 1907

Premier Britannia

Počátky firmy Premier se váží již k roku 1875, kdy pánové William Hillman a William Herbert založili společnost Hillman & Herbert Cycle Co Ltd. V roce 1876 se k nim přidal George Cooper a společnost se přejmenovala na Hillman, Herbert & Cooper Ltd. V roce 1891 byla založena společnost Premier Cycle Co. Ltd a také sesterská společnost Premier Works v Chebu, která patří k nejstarší československé továrně na velocipedy.

Model Britannia nese anglický původ jak svým názvem, tak i symbolem na štítku a patří mezi nejkvalitnější jízdní kola své doby. Na kole nechybí anglické petrolejové světlo Lucas vyráběné v Birminghamu. Kolo pochází z oblasti Křivoklátska, kde se na něm podepsal zub času a následovala pečlivá renovace v naší dílně.

Premier Full disc bicycle

Dobová fotografie s majitelem Britannie

Lukas Svítolna Birmingham Light

Reklama na svítilny Lucas King

Premier Vollscheibe

Katalog Premier z roku 1904

Premier Historicke Kolo - Helical

Součástky ke kolům Premier

Náboje Fichtel & Sachs se u jízdních kol používají od počátku 20. století a po mnoho let měl zdaleka největší podíl na trhu v Německu. Mezitím byl z velké části nahrazen dováženými produkty a převody přehazovaček. Fichtel & Sachs stavěl tento typ náboje od roku 1903, o něco později i s nábojovými převody, vynález Ernsta Sachse po osmi letech vývoje, s četnými úpravami. Po desetiletí byl standardem na téměř každém užitkovém kole. Obliba levného náboje volnoběžky Torpedo byla především díky jeho léta bezúdržbovým provozem.

Fichtl Sachs Torpedo Hub

1907 -  Premier Britannia 

Kotva Kontakt
Anchor 1
bottom of page