top of page
Kotva Kontakt

The Coventry Machinists Co.

První Britská firma na výrobu velocipedů“

CMC 1887 Universal Club no.2

The Coventry Mechinist Company Limited Bicycle Works

Vysoké kolo, také známé jako Kohoutovka, Ordinary či Penny-farthing, dosáhlo svého vrcholu mezi lety 1880 a 1890, dokud nebyl vyvinut nový vynález, „bezpečník“, a sníženo nebezpečí hlavounů (pádu přes řídítka).

Vysoke kolo
CMC Universal Club

Coventry Machinists Co. byl prvním britským výrobcem velocipedů založeným v roce 1869, kde James Starley (otec britského cyklistického průmyslu), William Hillman, George Winter a další začali před založením vlastního podnikání v oblasti jízdních kol. Prvopočátky jsou spjaté s kostitřasy ve stylu Michaux. V roce 1871 si společnost Starley & Hillman nechala patentovat mnoho vylepšení a byl představen první Ariel.

Coventry Machinists Co. "Universal Club No.2 “ byl úspěšným modelem v polovině 80. let 20. století s patentovanými odnímatelnými řídítky ohlého tvaru s ruční brzdou na přední kolo, rovnou dutou vidlicí, paprsky do kol s rozšířeným koncem pro upnutí a také měl nastavitelná jednořadá kuličková ložiska na předním a zadním kole.

                James Starley

"Father of the British cycling industry"

Tento CMC se dochoval v neuvěřitelném původním stavu, kde lak na sobě nese originální linkování.

Dlouholetým majitelem tohoto CMC byl legendární Jan Bejšovec, který 17 let stál v čele jako předseda znovuobnoveného Českého Klubu Velocipedistů. 

1887 -  The Coventry Machinists Co. Universal Club no.2  

Anchor 1
bottom of page