top of page

“Závodníci! Vítězství docílíte bez námahy, bez poruchy, na kolech z 1a materiálů! Obraťte se s důvěrou na firmu Augustin Vondřich“

AVON - 1939 Augustin Vondřich

AVON | Augustin Vondrich 1939

Augustin Vondřich byl cyklistický závodník, prodejce a výrobce kol, který pocházel ze slavné rodiny, kde jeho bratranec Václav byl proslavený motocyklový závodník spjatý se značkou Laurin & Klement.

Augustin byl jeden z prvních sběratelů historických kol v Evropě a většina jeho exponátů je vystavena v Národním technickém muzeu v Praze.

AVON
Augustin Vondrich

              Augustin Vondřich 

(zdroj Národní Technické Muzeum)

Augustin Vondřich měl hlavní zastoupení firem Premier, ES-KA, Stadion, Achilles, Tudor, Tripol, ale i zahraničních značek, jako BSA, Brampton, Dürkopp, Wonder, Esper a dalších.

Jakožto i vydavatel časopisu "Cyklista" reklama na “Avonky“ nemohla chybět na jeho výtiscích.

Ve své době spousta prodejců, jako Augustin Vondřich, nabízeli svým zákazníkům, kteří neměli celou hotovost na koupi kola, výhodný úvěr těm, kteří prokázali schopnost dodržovat pravidelné týdenní nebo měsíční splátky, kde výše splátek byla upravena dle dohody. Nechybělo ani pojištění jízdních kol proti odcizení, či pojištění proti úrazu na celkovou částku 25.000 Kč.

Tento exponát se zachoval v originálním stavu a pochází z malé podhorské vesničky ze Žďárských Vrchů, kde strávil část svého putování.

Agustin Vondřich Avon Historické kolo

1939 -  AVON - Augustin Vondřich  

Kotva Kontakt
Anchor 1
bottom of page